Ужас на жп прелез: Влак удари каруца с баща и

...
Ужас на жп прелез: Влак удари каруца с баща и
Коментари Харесай

Трагедията е голяма: Влак помете каруца в Карловско – дете з...

Ужас на жп прелез: Влак удари каруца с татко и дете

 

Дете и татко му са били сгазени от трен, който се е движил от Карлово за София.  Сигналът е получен на тел. 112 след 14.20 часа през днешния ден, оповестиха за " Марица " от полицията в града под тепетата. 

По предварителна информация каруца минала при спуснати бариери през оборудването и била ударена от пътнически трен. В каруцата са били 31-годишния лидер и две деца, на 14 и 10 години. По-голямото от тях е починало на място, с заплаха за живота в болница е превозен мъжа. 

При първичния лекарски обзор на другото дете не са открити съществени пострадвания. Местопроизшествието е непокътнато от чиновници на полицията в Карлово. Започва оглед, подхващат се дейности за изясняване на събитията към случая. До привършване на работата остава спряна и влаковата комбинация. Машинистите са тествани за приложимост на алкохол, стойностите са негативни.

Местни хора от прилежащото село Иганово описаха, че 20-30 минути преди случая бащата и синът са пазарували в магазина и са тръгнали да се прибират.

От години от Национална компания " Железопътна инфраструктура " приканват водачите да съблюдават разпоредбите за придвижване по пътищата.

" Всяко неспазване на закона при спуснати бариери или звукова и светлинна сигнализации, показващи приближаването на трен към прелеза, е риск за живота на водачите на транспортните средства и техните пасажери. Освен това, произшествия от този жанр нарушават графика за придвижване на влаковете, предизвикват неудобства на пасажерите и провокират обилни стопански загуби за НКЖИ и железопътните оператори ", пишат неведнъж в публични изказвания от компанията.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР