Уимбълдън, първи кръгАлехандро Давидович Фокина – Хуберт Хуркач 7-6(4), 6-4,

Фаворит извън турнира още на старта: Хуркач отпадна след страхотна драма

Уимбълдън, първи кръг
Алехандро Давидович Фокина – Хуберт Хуркач 7-6(4), 6-4, 5-7, 2-6, 7-6(8)

Хуберт Хуркач е огромното име, което отпадна в първите часове на Уимбълдън 2022. Това стана факт след страхотна драма против Алехандро Давидович Фокина, приключила с тайбрек в петия сет.

Полякът изглеждаше покрай страховит поврат, откакто избави три мачбола в третия сет преди дъждът да прекъсне дуела. След подновяването Хуркач изравни резултата в сетовете, а в петия сервираше за спечелването на дуела при 5-4, само че позволи връщане на пробива.

Двубоят стартира превъзходно за някогашния първенец при юношите в Лондон Давидович Фокина. Той завоюва първите два сета, в които имаше единствено един пробив. В третия пробивът му за 5-3 го приближи до доста лесна победа, която при 40/0 на негов сервис в идващия гейм изглеждаше единствено условност.

Първият мачбол бе прахосан след опит за атрактивен свършек с удар сред краката. Хуркач избави и идващите два мачбола, с цел да се добере до първия си пробив в мача.

При 5-5 дуелът бе пресечен поради дъжда, а след подновяването полякът продължи стартирания поврат.

В идващите минути международният №10 доминираше напълно и при 5-3 в петия успеха изглеждаше доста близо. Давидович Фокина обаче бе подготвил нов впечатляващ поврат. Испанецът върна пробива за 5-5, след което надви с 10-8 в тайбрека.

Във втори кръг Давидович Фокина ще срещне Иржи Весели, който победи в три сета Федерико Кория.
Източник: tenniskafe.com