УИЧИТА, Кан (AP) — Джейкуон Уолтън и Джахвон Куинърли отбелязаха

...

Мемфис № 13 удължава поредицата от победи до 10 мача, като побеждава Уичита Стейт със 112-86

УИЧИТА, Кан (AP) — Джейкуон Уолтън и Джахвон Куинърли означиха по 23 точки, с цел да поведат Мемфис № 13 пред Уичита Стейт 112 -86 в неделя за десетата им поредна победа.

Уолтън и Куинърли бяха двама от шестимата играчи, приключили с двуцифрен резултат за Мемфис (15-2, 4-0 на Американската атлетическа конференция). Тигрите записаха най-вече точки този сезон и стреляха най-високо за сезона 64% от пода.

Колби Роджърс имаше 20 точки, с цел да поведе Уичита Стейт (8-8, 0-3), който претърпя първия си удар загуба на сезона при отбелязване на повече от 80 точки.

Тигрите водеха с 49-46 на полувремето, като и двата тима стреляха 60% от пода. Уичита Стейт изравни мача рано след почивката, само че Мемфис изригна с 63 точки през второто полувреме.

Водещият изпълнител на американеца, Дейвид Джоунс от Мемфис, беше арестуван единствено до две точки през първото полувреме, само че Шокърс се бореха да го сдържат през второто полувреме. Джоунс приключи с 19 точки.