Уганда затвори границата си с Конго заради епидемията от ебола
Уганда разгласи, че затваря границата си с Конго след внезапен растеж на хипотетичните случаи на необичаен вариант на вируса ебола. Опасенията в страната се ускориха, откакто угандийски лекари дадоха позитивни проби за вируса след контакт с пациенти от Конго. Мярката, която опонира на насоките на Световната здравна организация, акцентира възходящите опасения от заразяване в Източна Африка от бундибуджо, както е кръстен вариантът на вируса. За него към момента няма медикаменти, или ваксини.
Според данни, събрани от Центровете за надзор и предварителна защита на болесттите на Съединени американски щати и СЗО, в Конго са доказани 121 случая на ебола и 17 смъртни случая, като са регистрирани минимум 1077 спомагателни хипотетични случая на вируса и 246 хипотетични смъртни случая от заболяването.
В Уганда има седем доказани случая, в това число един смъртен случай от вируса. Тъй като в предишното в страната също е избухвала зараза от болестта, угандийските управляващи подхващат строги ограничения за неразпространение на болестта. Преминаването на граници ще бъде позволено единствено при незабавни случаи. Всеки, който влиза от Конго при изключителни условия, ще бъде подложен в наложителна изолираност за 21 дни.
Затварянията " тласкат придвижването на хора и артикули към неофициални гранични пунктове, които не се следят, като по този метод усилват възможностите за разпространяване на заболявания “, считат от СЗО.
Според данни, събрани от Центровете за надзор и предварителна защита на болесттите на Съединени американски щати и СЗО, в Конго са доказани 121 случая на ебола и 17 смъртни случая, като са регистрирани минимум 1077 спомагателни хипотетични случая на вируса и 246 хипотетични смъртни случая от заболяването.
В Уганда има седем доказани случая, в това число един смъртен случай от вируса. Тъй като в предишното в страната също е избухвала зараза от болестта, угандийските управляващи подхващат строги ограничения за неразпространение на болестта. Преминаването на граници ще бъде позволено единствено при незабавни случаи. Всеки, който влиза от Конго при изключителни условия, ще бъде подложен в наложителна изолираност за 21 дни.
Затварянията " тласкат придвижването на хора и артикули към неофициални гранични пунктове, които не се следят, като по този метод усилват възможностите за разпространяване на заболявания “, считат от СЗО.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




