Уейн Рууни изживя своя мечтан дебют за Ди Си Юнайтед.

...

Рууни с мечтан дебют за Ди Си Юнайтед

Уейн Рууни изживя своя желан дебют за Ди Си Юнайтед. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Еверън облече за първи път фланелката на новия си тим при триумфа на отбора над Ванкувър Уайткепс с 3:1. Въпреки че не означи гол в дуела, Рууни се регистрира с асистенжия за второто попадение на Пол Ариола. Третият гол за тима на Ерик Тохир означи Ямил Асад. 32-годишният Рууни стартира срещата от аварийна пейка. В 58-ата минута някогашният британски национал бе приветстван от 20 хиляди души на " Ауди Фийлд " и небрежно се трансформира в техен нов любим. Рууни асистира за втория гол Пол Ариола в 80-ата минута, като преди този момент бе забъркан и при първия гол на американеца. Преди това Ямил Асад бе разкрил резултата с прекрасен гол в 27-ата минута.

“Исках да играят толкоз, колкото публиката искаше да ме види. Надявам се, че ще мога да им донеса доста победи”, разяснява някогашният британски национал.