Уест Хям спечели с 2:1 при визитата си на новака

...

Уест Хям продължава със силните игри във Висшата лига

Уест Хям завоюва с 2:1 при визитата си на новака този сезон Лийдс в първия мач от 12-ия кръг на британската Висша лига и задмина грандовете от Манчестър във краткотрайното класиране.

Още във втората минута вратарят Лукаш Фабиански влезе жестоко в краката на футболист от домакините и съдията Майкъл Оливър уточни бялата точка. Матеуш Клих извърши дузпата, стреля в долния ляв ъгъл, само че Фабиански избави. Реферът обаче даде знак за наново осъществяване на 11-метровия удар. Този пък Матеуш Клих (6-дузпа) бе прецизен и резултатът стана 1:0. „ Чуковете “ съумяха да изравнят посредством Томаш Сучек (25) след асистенция на Джаред Боуен.

И двата отбора имаха своите шансове за още голове, само че единствено гостите от Лондон съумяха да стигнат до второ попадение. То бе дело на италианският бранител Анжело Огбона (80) след подаване на сътрудника му в защита Аарън Кресуел. В 91-ата минута Фабиански се оправдава за дузпата при започване на мача, като избави заплашителен удар на Родриго с глава.

След триумфа си Уест Хям излезе на петата позиция с 20 точки, на 2 пред Манчестър Сити и на 3 пред Манчестър Юнайтед. Лийдс позволи трета поредна загуба и е 14-и с 14 точки.
Източник: fakti.bg