Уест Хем загуби домакинството си на Арсенал в мач от

...

Арсенал обърна Уест Хем за 9 минути и гарантира временно спокойствие на Люнгберг

Уест Хем загуби семейството си на Арсенал в мач от 16-ия кръг на Висшата лига.

Битката на " Лондон Стейдиъм " приключи при резултат 1:3. За домакините през първото полувреме прецизен бе Огбона. С попадения на Пепе, Обамеянг и Мартинели обаче " артилеристите " стигнаха до обрата през втората част от конфликта.

" Чуковете " остават единствено на точка от зоната на изпадащите след една победа в 9 срещи и Мануел Пелегрини е на път да стане идващият освободен управител в Лигата.
 Фреди Люнгберг: Ще се опитам да оказа помощ за превъзмогването на сложния интервал, а останалото зависи от клуба

" Футболистите просто нямат убеденост "

Фреди Люнгберг бе с сходен пасив и неговото бъдеще продължава да зависи от голям брой условия. Тази вечер обаче той удължи своя престой с най-малко още една седмица.
 Снимка 455425
Източник:

Уест Хем изненада Челси неотдавна. Кризата в отбраната на " артилеристите " пък е сериозна и неслучайно домакините излязоха първи напред в резултата.

Това се случи 7 минути преди почивката, когато центриране докара до безредие в полето на гостуващия отбор, топката стигна до Огбона, който стреля с глава, кълбото се отби в тялото на Мейтландс-Найлс и влетя в мрежата за 1:0.

Ситуацията бе прегледана със системата за видеоповторение ВАР, само че в последна сметка бе потвърдено, че Огбона е играл с глава, а не с ръка, каквито бяха подозренията на част от формалните лица.

Само в границите на 9 игрови минути през второто полувреме обаче гостите стигнаха до крайния триумф.

След тъкмо час игра Мартинели се разписа с мощен изстрел по земя, след триходова акция за " артилеристите ".

Шест минути по-късно Пепе препарира стража на противника с обмислен, техничен изстрел по диагонала.

Крайното 1:3 оформи Пиер-Емерик Обамеянг, разписал се след центриране на Пепе в 69-ата минута.

Нападателят продължава да не подписва предлаганите му нови условия от клуба за идващ контракт. Ако Арсенал затвърди завръщането си на пътя на успехите, таранът може и да промени своето виждане за бъдещата си професионална реализация.
 Пиер-Емерик Обамеянг приключи договарянията с Арсенал за нов контракт
Обамеянг приключи договарянията с Арсенал за нов контракт

Настоящият договор на нападателя изтича след 18 месеца

Във краткотрайното класиране Арсенал се изравни с отборите, борещи се за нахлуване в тази част от таблицата, даваща право на евроучастие. Уест Хем остава едвам 16-и в подреждането.