Уест Хем се класира лесно на 1/8-финалите за ФА Къп

...

Уест Хем е 1/8-финал за ФА Къп след лесна победа

Уест Хем се класира елементарно на 1/8-финалите за ФА Къп след триумф с 4:0 над Донкастър.

„ Чуковете “ стартираха по отличен метод и още във втората минута откриха резултата. След продължителна офанзива Райън Фредерикс откри Пабло Форналс в наказателното поле, след което халфът с лекост осъществя.

Домакините продължиха да бъдат господари на терена и не допускаха положения пред вратата на Лукаш Фабиански. Тимът от Лига 1 опита да притисне противника си, само че без резултат.

В 32-ата минута Уест Хем удвои преднината си. Саид Бенрама бе помощник, а Андрий Ярмоленко бе праволинеен за 2:0.

Възпитаниците на Дейвид Мойс направиха резултата типичен при започване на второто полувреме, когато Анди Бътлър си осъществя автогол.

В 61-ата минута гостите нацелиха напречната греда след изстрел от отдалеченост на Матю Смит.

Но домакините бяха отборът, който още веднъж откри задачата и в 78-ата минута Оладапо Афолаян бе прецизен от близо, реализирайки четвърти гол във вратата на Донкастър.

В заключителните минути на мача мениджърът на „ чуковете “ Дейвид Мойс направи рокада на вратарския пост, включвайки в игра дебютанта Нейтън Трот на мястото на Лукаш Фабиански.

До края на дуела не станахме очевидци на повече попадения и Уест Хем решително се класира напред във ФА Къп.

В останалите дуели от ФА Къп, стартирали в 17:00 ч. българско време, Барнзли в профил от шампионата Норич след 1:0 на собствен терен, Брайтън победи Блекпул с 2:1, с което също продължава напред, Бристол Сити реализира класическа победа като посетител на Милуол, с което си подсигурява присъединяване на 1/8-финал, Шефилд Юнайтед, от своя страна, съумя да продължи в шампионата след 2:1 вкъщи против Плимут, а Суонзи безусловно разгроми Нотингам Форест, побеждавайки ги с 5:1, с което си уреди място на 1/8-финала в шампионата.
Източник: fakti.bg