Уест Хем постигна важна победа с минималното 1:0 при домакинството

...

Уест Хем с живителна победа, Борнемут и Лестър със самоубийствено равенство

Уест Хем реализира значима победа с минималното 1:0 при семейството си на Суонси от седмия кръг на Висшата лига.

Мачът стартира с превъзходство на домакините, които още в 5-та минута можеха да поведат в резултата. Андре Аю стреля рисково, само че Лукаш Фабиански избави.

Джо Харт направи впечатляващо избавяне в 16-та минута, когато отрази удара на Вилфред Бони.

Анди Керъл направи сериозен пропуск в 52-та минута, когато след удара му топката мина настрана от десния дирек на вратата на Фабиански.

Уест Хем стигна до победното попадение в срещата в 90-та минута, когато Масуаку центрира в наказателното поле на Суонси, където от близко Диафра Сако не пропусна да вкара.

Това е втора победа за Уест Хем и тимът събра актив от 7 точки, с което се изкачи на петнадесето място, до момента в който Суонси е в зоната на изпадащите – на осемнадесето място с 5 точки.

Борнемут и Лестър приключиха 0:0. След това тъждество „ червеношийките “ са предпоследни с 4 точки, до момента в който Лестър е седемнайсти с 5 точки.

Домакините можешха да поведат още в 3-та минута, само че след удара на Джърмейн Дефоу топката срещна напречната греда.

Джуниър Станислас насочи рисков удар в 9-та минута, само че топката мина настрана от десния дирек на вратата на Шмайхел.

Каспер Шмайхел се намеси решаващо в 55-та минута, когато избави удара на Станислас и мазета топката в корнер.

Шинджи Оказаки насочи отдалечен удар в 60-та минута, само че топката мина настрана от левия дирек на вратата.

Пред Джърмейн Дефоу се откри добра опция в 70-та минута, само че след удара му топката мина над напречната греда и излезе в навън.

Станислас излезе самичък против Шмайхел в 77-та минута, само че вратарят на Лестър избави.

Асмир Бегович се намеси решаващо в 78-та минута, когато избави удара на Демерай Грей.

Уест Бромич и Уотфорд приключиха 2:2.

Соломон Рондон откри резултата в 19-та минута.

Джони Евънс удвои преднината за домакините в 21-та минута.

Абудалй Дукуре понижи пасива на гостите в 37-та минута.

Уотфорд съумя да изравни резултата надълбоко в добавеното време на срещата с гол на Ричарлисон.

След това тъждество Уотфорд е пети с 12 точки, до момента в който Уест Бромич е десети с 9 точки.

Стоук Сити завоюва с 2:1 семейството си против Саутхемптън.

Диуф изведе „ грънчарите “ напред в резултата в 40-та минута.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 43-та минута, откакто Ван Дайк дръпна Бераино в наказателното поле и съдията свири дузпа. Наказателният удар бе пропуснат от Бераино.

Йошида изравни за Саутхемптън в 75-та минута.

Стоук Сити стигна до успеха в 85-та минута след гол на Питър Крауч.