Уест Хем победи с 3:1 Челси в лондонско дерби от

...

Уест Хем обърна Челси с човек по-малко

Уест Хем победи с 3:1 Челси в лондонско дерби от втория кръг на Висшата лига. Тимът Дейвид Мойс изцяло надигра мултимилионната селекция на сините.

На Олимпийския стадион в Лондон домакините откриха резултата още в седмата минута. Тогава бранителят Найер Агер засече центриране на Джеймс Уорд-Праус. Той има към този момент в елита.

Челси съумя да отговори 20 минути по-късно с първия гол за сезона на 19-годишния Карни Чуквуемека. Тимът на Маурисио Почетино имаше отлична опция и да поведе тъкмо преди почивката. Тогава гостите получиха дузпа, само че ударът на Енцо Фернандес беше отразен от Алфонс Ареола.

През второто полувреме Почетино пусна в игра Михайло Мудрик и, само че и двамата разочароваха.

В 53-тата минута Антонио върна преднината на домакините след нова асистенция на Уорд-Праус. Четвърт час по-късно Найеф Агер беше изпъден с втори жълт картон. Дори и с 10 души обаче Уест Хем продължи да бъде по-добрият тим. И в добавеното време Лукас Пакета вкара за крайното 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушаване на Кайседо.
Източник: flashnews.bg