Уест Хем победи Брентфорд с 1:0 като гост в мач

...

Уест Хем пречупи корав Брентфорд в края

Уест Хем победи Брентфорд с 1:0 като посетител в мач от 3-ия кръг на ФА Къп. Единственото и победното попадение в мача бе дело на Саид Бенрама в 79-та минута.

Мачът бе извънредно равносилен, като чистите голови положения съвсем напълно отсъстваха от срещата. Двата отбора заложиха съвсем на всичко най-хубаво, с което разполагат. През първото полувреме домакините от Брентфорд имаха преимущество, само че не съумяха да отбележат, а най-чистото състояние в мача бе в 14-та минута когато Йоан Уиса получи отлично подаване в наказателното поле и стреля, само че вратарят направи удивително избавяне.

В 48-та минута Томаш Соучек можеше също да открие резултата, откакто стигна до пас в наказателното поле и насочи удар с глава, само че топката мина доста близо до дясната греда. Дейвид Мойс направи смени, които дадоха резултат. Резервата Саид Бенрама, който се появи в 69-та минута, единствено 10 минути по-късно съумя да открие резултата, овладявайки добре топката със ужасно първо допиране и приключи в десния ъгъл.

До края на срещата повече голови положения нямаше и Уест Хем в профил Брентфорд, очаквайки своя противник в 4-ия кръг на ФА Къп.