Уест Хем отнесе тежък удар по амбициите си за челната

...

Нюкасъл с важна победа, крачи към спасението

Уест Хем отнесе тежък удар по упоритостите си за челната четворка на британското състезание по футбол, откакто Джо Уилък вкара късен гол с глава и Нюкасъл завоюва с 3:2 трагичен дуел от съботния следобяд. С това "свраките " съвсем се избавиха и математически от изпадане.

Лондончаните капитулираха през първото полувреме, когато Иса Диоп си вкара автогол и Лукаш Фабиански позволи груба неточност за втори, а Крейг Доусън бе изпъден по-късно от игра. Те обаче овладяха нервите през втората част и стигнаха изненадващо до тъждество.

Диоп вкара в вярната врата в 73-та минута и Джеси Лингард бе прецизен от дузпа за 2:2 единствено 10 минути преди края на постоянното време. Нюкасъл обаче натисна и изпусна чисто състояние в ответната офанзива, а Уилък се разписа с глава за крайното 3:2 в 82-та минута.

Уест Хем остана четвърти с 55 точки от 32 мача и има единствено една повече от Челси, който е с дуел по-малко. Нюкасъл пък е на девет точки от първия под чертата на изпадащите Фулъм.