Уест Хем беше спорно лишен от победител в добавеното време

...

Уест Хем отказа победител в последния издихание чрез агонизираща проверка на VAR, докато Вила взе точка

Уест Хем беше противоречиво лишен от победител в добавеното време посредством фарсово дълго решение на VAR в равенството 1-1 с Астън Вила.

Реферът Джаред Гилет и VAR Тони Харингтън прекараха повече от пет минути, агонизирайки дали слаб гол на Константинос Мавропанос не е уцелил ръката на Томас Сучек на влизане.

Повторенията изглеждаха неубедителни, с дирек, закриващ гледката към море от ръце и крайници на голлинията.

Но в последна сметка голът беше анулиран, един от трите записани за Чуковете, с цел да остави шефа Дейвид Мойс ужасяващ.

Това означаваше, че голът на Николо Дзаниоло избави точка за Вила, откакто Михаил Антонио изведе Уест Хем с глава в задатък през първото полувреме.

Мойс остана с четиристранната офанзива, която вкара пет пред Фрайбург Лига Европа в четвъртък с Антонио пред Лукас Пакета, Мохамед Кудус и Джарод Боуен.

Въпреки че нормално са подготвени да се провиснал и да оставят съперника да има топката, Уест Хям ненадейно разви натискаща игра – и Вила беше...