Уест Хам постигна първа победа в Премиър лийг през този

...

Рекордната покупна на Уест Хам донесе първа победа на чуковете

Уест Хам реализира първа победа в Премиър лийг през този сезон, откакто надви с 3:1 над Уотфорд като посетител. Най-голяма заслуга за триумфа на " чуковете " имаше рекордната им покупка Себастиан Але (64', 73'), който означи два гола през второто полувреме. Иначе Марк Нобъл (3') откри от дузпа в самото начало, а Андре Грей (17') изравни за " стършелите ".

Трой Дийни и Роберто Перейра пропуснаха дуела за Уотфорд заради контузи. Андре Грей водеше офанзивата, а зад него бяха Жерард Деулофеу, Том Клевърли и Уил Хюз.

Мануел Пелегрини беше направил четири промени в своя състав спрямо мача с Брайтън. Всички те бяха в халфората линия и в офанзивата на " чуковете ". Себастиан Але стартира на върха на нападението. Андрий Ярмоленко пък попадна измежду титулярите за първи път от 20 октомври предходната година, когато получи тежка травма. Филипе Андерсон и Марк Нобъл също се завърнаха в стартовия състав.
Our 100th Premier League away win! pic.twitter.com/S38TWB5nSN
— West Ham United (@WestHam) August 24, 2019

Още във втората минута Уест Хам получи дузпа, откакто Дукуре събори Лансини в наказателното поле. Решението мина и инспекцията на ВАР. Марк Нобъл бе прецизен от бялата точка, маркирайки своя мач №350 в Премиър лийг с гол.

Уотфорд незабавно можеше да изравни, само че удар на Деулофеу срещна гредата.

В деветата минута Лансини пропусна шанса да удвои, откакто стреля настрана от чиста позиция.

В 17-ата минута Грей получи от Хюз и проби добре отдясно, след което стреля тъкмо в далечния ъгъл - 1:1. Уотфорд взе самодейността, само че " стършелите " пропуснаха няколко положителни благоприятни условия. В 42-рата минута Уест Хам пък можеше да излезе още веднъж напред, само че удар на Андерсон срещна гредата, а добавката на Ярмоленко рикошира във Фемения.

В 55-ата минута Хюз направи величествен пропуск, откакто стреля настрана от няколко метра на празна врата.

В 64-тата Себастиан Але получи доста положително подаване от Андерсон и от няколко метра не пропусна още веднъж да изведе Уест Хам напред.
Sebastien Haller celebrates his first goal for West Ham! pic.twitter.com/L67t6gfvau
— Uber West Ham (@UberWestHam) August 24, 2019 Девет минути по-късно французинът вкара и втория си гол. Диоп засече на близката греда центриране от корнер, топката рикошира в гредата, а Але реагира най-бързо и довкара за крайното 1:3.

Двата тима имат по четири точки след първите три кръга.

СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 3 кръг, събота 24 август  Уотфорд 1:3краен резулат  Уест Хам