Уест Хам излезе от зоната на изпадащите след победа с

...

Уест Хам се издигна от тъмницата в Стоук

Уест Хам излезе от зоната на изпадащите след победа с 3:0 при гостуването на Стоук. Отборът на Дейвид Мойс играе все по-стабилно и завоюва седем точки в последните си три мача, а предходните два бяха против Арсенал и Челси. Ситуацията на Стоук пък става все по-тежка. Тимът на Марк Хюз има една победа в последните осем срещи и са на точка над рисковата зона.

Днешната среща стартира с един час забавяне, защото токът на стадиона спря за прочут интервал. Това не оказа помощ на домакините, чиито почитатели напуснаха стадиона надалеч преди края на дуел, а последователите на Уест Хам изпратиха Марк Хюз с възгласи: “Ще бъдеш уволнен на следващия ден сутринта”.

Капитанът на “чуковете” Марк Нобъл поведе гостите с гол от дузпа в 19-ата минута. Марко Арнаутович удвои задатъка на Уест Хам 15 минути преди края. Нападателят можеше да запише и хеттрик, откакто удари на два пъти гредата през второто полувреме. Малко преди края влезлият като разерва Диафра Сако оформи крайното 0:3.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 18 кръг, събота 16 декември  Стоук Сити 0:3краен резулат  Уест Хам