Уест Бромич записа третата си победа в Премиър лийг през

...

Невиждан съдийски куриоз и две пропуснати дузпи белязаха третата победа на УБА

Уест Бромич записа третата си победа в Премиър лийг през този сезон, откакто излъга с 1:0 на " Дъ Хоутърнс ". означи единственото попадение, а гостите пропуснаха две дузпи и един техен гол бе анулиран при много странни условия.

" Дроздовете " започнаха добре и в 11-ата минута Кайл Бартли откри резултата, откакто бе оставен непокрит и от близко засече с глава центриране от корнер на Галахър. Осем минути по-късно Лий Мейсън отсъди дузпа за гостите. Реферът изгледа повтаряне на монитора и реши, че Йокушлу игра с ръка. Ударът на от бялата точка обаче срещна напречната греда и по този начин Брайтън пропусна страховит късмет да изравни.

Около 30-ата минута случи нещо невиждано досега. Брайтън получи директен свободен удар, който Дънк извърши бързо. не бе подготвен и топката се озова във вратата му. Първоначално Лий Мейсън анулира гола, по-късно го призна, а след консултация с ВАР още веднъж го анулира и върна осъществяването на свободния удар. Повторенията демонстрираха, че основният рефер дава сигнал със свирката си, което Дънк разчита като знак, че може да извърши. Докато топката лети към вратата, Мейсън наду свирката повторно, опитвайките се да спре играта, откакто очевидно осъзна, че е избързал с първия сигнал. От ВАР очевидно гледаха за това дали вторият сигнал за прекъсване на играта е бил даден преди топката да премине голлинията. Хаосът продължи към четири минути, след което Мейсън дефинитивно взе решение, че гол няма и фалът би трябвало да се пребие.
Brighton put the ball into the net with a quick free kick.

Referee Lee Mason rules it out.

Referee Lee Mason awards the goal.

Referee Lee Mason rules it out after checking VAR.

The weirdest few minutes of Premier League football...ever?
— Squawka News (@SquawkaNews)

В 52-рата минута Конъли пропусна страховит късмет да изравни резултата. " Чайките " имаха доста съществено предимство през втората част, само че в 75-ата минута пропуснаха втора дузпа. Този път Уелбек извърши, само че топката срещна страничната греда.
2 - Brighton are the first side in Premier League history to miss two penalties by both hitting the woodwork in a single game. Wasteful.
— OptaJoe (@OptaJoe)

УБА остава на предпоследно място, на осем точки от избавителната зона. Брайтън заема 16-а позиция.