Уеска надигра Жирона и му нанесе шеста поредна загубаНамиращият се

...

Уеска надигра Жирона и му нанесе шеста поредна загуба

Намиращият се на дъното в Ла Лига дилетант Уеска реализира втори следващ триумф в шампионата, откакто победи с 2:0 Жирона при визитата си в Каталуния в дуел от 23-ия кръг. И двата гола за гостите паднаха до почивката и бяха осъществени от Езекиел Авила. Нападателят откри резултата в 35-та минута след асистенция на Мой Гомес, а пет по-късно още веднъж бе в прегръдките на съотборниците си, откакто означи след точното подаване на своя сътрудник в офанзивата Енрик Гайего.

През втората част, очевидно изнервени от протичащото се на терена, домакините останаха с човек по-малко, откакто Бернардо Еспиноса бе изпъден за втори жълт картон в 68-та минута. До края нямаше нови голове и по този начин Уеска записа втори пореден триумф в лигата, откакто в предишния кръг надигра изрично вкъщи Валядолид с 4:0.

Това бе и общо трета поредна суха мрежа за новака, като преди двете победи отборът приключи наедно 0:0 при гостуването си на Реал Сосиедад. Уеска остава на дъното в Примера Дивисион на шест точки от избавителната зона, където се намира точно Жирона след шестата си поредна загуба. В идващия кръг Уеска приема вкъщи Атлетик Билбао, до момента в който Жирона гостува на Реал Мадрид. /БГНЕС
Източник: bgnes.com