Уелс стана последният участник на Мондиал 2022 от Европа, след

...

Уелс победи Украйна и се класира за Мондиал 2022

Уелс стана последният участник на Мондиал 2022 от Европа, откакто във крайна борба от плейофите надделя Украйна с 1:0 в Кардиф. Капитанът на противника Андрий Ярмоленко имаше нещастието да си вкара автогол в 34-тата минута след удар на Гарет Бейл.

На международните финали уелсците ще са в група с Англия, Иран и Съединени американски щати.
Уелс стига на международните финали за пръв път от 1958 година, когато играе четвъртфинал. След 64-годишна пауза драконите ще играят още веднъж на международно. Това ще бъде и трето огромно състезание, на което актуалното потомство в Уелс ще играе след европейските през 2016 и 2020 година

Украинският отбор доминираше през по-голямата част от срещата и сътвори доста повече положения, само че по този начин и не стигна до гол, като роля за това изигра и вратарят на Уелс Уейн Хенеси, отличил се с 9 спасявания.
Източник: 18min.bg