Уелс постигна трудна победа с 1:0 над Словакия в първия

...

Уелс тръгна с победа с огромната заслуга на Уейн Хенеси

Уелс реализира сложна победа с 1:0 над Словакия в първия си дуел от квалификационна Група Е за Евро 2020. " Драконите " пречупиха словаците, които надвиха над Унгария в първия кръг, след гол на Даниел Джеймс още в петата минута. През второто полувреме гостите бяха по-добрият тим, само че две доста значими намеси на Уейн Хенеси запазиха нежния задатък на Уелс.

Гарет Бейл изведе домакините с капитанската лента, защото ветеранът Ашли Уилямс бе оставен на скамейката за началото. Иначе Райън Гигс беше направил цели 11 промени спрямо контролата с Тринидад и Тобаго преди няколко дни. Джеймс Уоурънс и Даниел Джеймс започнаха за първи път като титуляри. Аарън Рамзи отпадна поради травма.

Словакия стартира със същите 11, както и при успеха над Унгария в четвъртък. Марек Хамшик бе с капитанската лента.
22' | 1-0 | TEAM PHOTO

Back to normal #WALSVK pic.twitter.com/Tu6MRbKV0I
— Wales (@Cymru) 24 март 2019 година

Двубоят започва добре за домакините, които още е петата минута поведоха. Дейвид Бруукс потегли на пробив през центъра, след което потърси подаване, което в началото бе просечено от Пекарик. След това обаче бранителят на Словакия изгуби топката от Дан Джеймс, който с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле откри резултата. Това бе и първи гол на крилото на Суонзи за националния тим.

До почивката Бруукс насочи два рискови удара, като изключително техничен бе този в 40-ата минута, след който топката профуча настрана от далечната греда. Веднъж и Бейл стреля неопределено с глава.

Гостите пък не сътвориха никаква работа на Уейн Хенеси през първото полувреме, въпреки че имаха преимущество във владеенето на топката, тъй че " драконите " се отдръпнаха на отмора със заслужена преднина.
First competitive start
First goal
Winning start to #EURO2020 qualifying

What an afternoon for @Daniel_James_97! pic.twitter.com/6qYZJSwgWI
— UEFA EURO 2020 (@UEFAEURO) 24 март 2019 година

В 53-тата минута Дубравка избави удар на Бейл, а минута по-късно словаците сътвориха най-хубавото си състояние досега. Руснак получи положително извеждащо подаване и стреля от дребен ъгъл, само че Хенеси избави, като топката удари лицето му, след което рикошира още веднъж атакуващия халф и излезе в навън. Натискът на Словакия се ускори и в идващите минути Хонко стреля с глава над напречната греда, а Хенеси избави удар на Мак.

В 74-тата минута доста положително центриране на Бейл отляво стигна до Уолсън, който задържа, след което стреля мощно, само че Дубравка съумя да боксира.

Осем минути преди края Хенеси избави Уелс от изравнителен гол, откакто с котешки инстикт мазета удар с глава от близко на Дуриш.
FT | 1-0 | WALES WIN

A fantastic start! #WALSVK #YWalGoch#TogetherStronger pic.twitter.com/UbEXKsgnFY
— Wales (@Cymru) 24 март 2019 година Натискът на Словакия до края на даде резултат и селекцията на Райън Гигс отмъкна трите точки. По-късно през днешния ден Унгария и Хърватия излизат един против различен в другия дуел от втория кръг на Група Е.
СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! ЕВРО 2020 2 кръг, неделя 24 март  Уелс 1:0краен резулат  Словакия