Уелс победи Турция с 2:0 в двубой от Група А

...

UEFA EURO 2020: Уелс победи Турция

Уелс победи Турция с 2:0 в дуел от Група А на Евро 2020, игран на олимпийския стадион в Баку. Аарън Рамзи (42') даде задатък за гостите в края на първото полувреме, а в добавеното време на срещата Конър Робъртс (90+5') удвои.

Така Уелс оглави класирането в групата си. Британците към този момент имат актив от 4 точки, с 1 повече от Италия, която обаче по-късно довечера може да ги изпревари, в случай че победи Швейцария.
Снимка: БГНЕС  UEFA EURO 2020: Уелс победи Турция
Двубоят стартира стремително за двата тима, които си размениха по едно рисково състояние още в първите минути на мача. В шестата минута Гарет Бейл изведе хитро Аарън Рамзи. Халфът съумя да стреля, само че Урджан Чакър реагира ослепително и мазета топката с крайник.

Три минути по-късно положително центриране отдясно стигна до нападателя на турците Бурак Йълмаз, който шутира, само че рикошет от бранителя Крис Мефам избави островитяните.

В 23-ата минута Уелс пропусна отлична опция да поведе в резултата. Гарет Бейл още веднъж показва отличен взор върху играта, извеждайки Аарън Рамзи самичък против вратаря. Халфът обаче разочароващо прати топката високо над вратата.
Домакините усетиха слабата страна на Уелс и започнаха центрирания надълбоко в наказателното поле на островитяните. При едно такова в 30-ата минута Каан Айхан изпревари Крис Мефам и стреля с глава, само че Джо Родън избави.

В 42-ата минута гостите поведоха в резултата. Пореден остроумен пас на Гарет Бейл посече защитата на Турция и топката се озова в Рамзи. Този път халфът на Ювентус пое добре и с десния крайник преодоля Чакър 0:1. При този резултат приключи и първото полувреме.
През втората част Уелс продължаваше да е по-опасният тим, а отбраната на Турция нямаше отговор на острите офанзиви на британците.

В 53-ата минута неприятно изчистена топка след центриране в наказателното поле стигна до Йълмаз. Нападателят стреля непосредствено от воле в рискова непосредственост до вратата, само че прати кълбото малко над напречната греда.
В 60-ата минута Зеки Челик повали на земята Гарет Бейл на границата на пеналтерията и съдията Артур Соареш Диаш се съветва с VAR и уточни бялата точка. Гарет Бейл се нагърби с отговорността и пропусна, пращайки топката над вратата.

В идващите минути темпото на игра леко спадна. Въпреки това в 79-ата минута островитяните можеха да удвоят преднината си. Бейл се извиси над всички след центриране на Рамзи. Нападателят насочи с глава топката, само че Чакър внимаваше и избави.
В 88-ата минута Мерих Демирал засече точно центриране от корнер, насочвайки мощния си удар с глава в десния ъгъл, само че вратарят Уорд реагира ослепително и избави.

В добавеното време на срещата Конър Робъртс постави точка на разногласието.

Източник: fakti.bg