УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — Нейтън Лайън спечели десет уикета

...

Майсторският клас на Лион води Австралия до победа от 172 серии срещу Нова Зеландия в 1-ви тест

УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — Нейтън Лайън завоюва 10 уикета за мача и върна опита на Нова Зеландия да се пребори в първия тест до равнище потресаващо прекъсване, когато Австралия реализира победа от 172 серии в неделя и поведе с 1-0 в серията от два мача.

Нова Зеландия се възобнови при 111-3 на четвъртия ден във втория си ининг и се срина в лицето на великолепен боулинг със завъртане от Лион (6-64), с цел да бъдете всички за 196 няколко минути след плануваната отмора за обяд.

Лион реализира резултати от мача от 10-108, неговият пети 10 уикет чанта, който вървеше дружно с неговите 41 като нощен надзирател във втория ининг на Австралия.

Черните шапки не съумяха да устоят на упоритата битка, която бяха почнали да дават на третия ден, когато Австралия беше изхвърлена за 164 във втория си ининг за обща преднина от 368.

Глен Филипс взе 5-43, с цел да ограничи Австралия, до момента в който се опитваше да надгради преднината си от първи ининг от 204. Непобедените 56 преди удари на Рачин...