Уелингтън Финикс победи с Уестърн Юнайтед 2:0 в среща от

...

Божидар Краев със силен мач при победа на Уелингтън Финикс

Уелингтън Финикс победи с Уестърн Юнайтед 2:0 в среща от 16-ия кръг на А-Лигата.

Божидар Краев още веднъж стартира като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Българинът бе най-опасния футболист за Уелингтън в хода на срещата, като се регистрира с асистенция.

Уелингтън откри резултата още в 3-ата минута. Божидар Краев откри Никълъс Пенингтън в наказателното поле и той отблизо разстояние прати топката в мрежата.

Само две минути по-късно гостите можеха да изравнят, само че Даниел Пеня прати удара си право във вратаря Алекс Полсън.

В 25-ата минута Уестърн Юнайтед стигна до още едно състояние. Пеня извърши директен свободен удар. Изпълнението му обаче срещна левия непряк дирек.

Една минути преди края на постоянното време на първата част Божидар Краев се озова на добра позиция, само че изстрелът му бе неакуратен.

В началото на второто полувреме Уелингтън стигна до второ попадение, откакто Джеймс Донаки си вкара автогол.

В 54-ата минута още веднъж Краев заплаши вратата на Уестърн Юнайтед. Българинът овладя на границата на пеналтерията и стреля, само че вратарят на гостите бе на точното място и мазета топката в ъглов удар.

18 минути по-късно Дейвид Бол опитва шанса си с удар от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче мина настрана от вратата.

Така Уелингтън се завърна на победния път, откакто в предходните си два мача завърши наравно и резервира първото си място в шампионата с актив от 33 точки .

В идващия кръг на тима следва посещение на Макартър ФК на 18-ти февруари.