Удинезе шокира Ювентус и победи с с 1:0 като гост

...

Ювентус с нова издънка, Интер вече докосва титлата

Удинезе шокира Ювентус и победи с с 1:0 като посетител в мач от 24-ия кръг на Серия А. Това е и първа загуба вкъщи за футболистите на Масимилиано Алегри през този сезон.

Единственото попадение падна след 25 минути игра. Томас Кристенсен насочи удар към вратата на Юве, само че Алекс Сандро блокира удара му. Топката обаче стигна до Лаутаро Джанети и при добавката той прати топката в мрежата на Войчех Шчесни.

След почивката натискът на „ остарялата госпожа “ се ускори, само че по този начин и до гол не се стигна.

След провалянето Юве остава на второто място с 53 точки, като е на 7 от водача Интер, само че е с мач повече от „ нерадзурите “. Удинезе пък събра 22 точки и се изкачи до 15-ото място във краткотрайното класиране.