Удинезе се наложи с 4:0 като гост срещу Фиорентина в

...

Удинезе разкова Фиорентина в Серия А

Удинезе се наложи с 4:0 като посетител против Фиорентина в отсрочена среща от италианския шампионат.

В 12-ата минута Пабло Мари показва отлични самостоятелни качества и навлезе в наказателното поле, шутирайки във вратата на "виолетовите ".

Девет минути преди приключване на постоянното време на първата част Джерард Деулофеу беше на вярното място в точния миг, с цел да осъществя с добавка второто попадение за гостите.

В 52-ата минута Деулофеу можеше да осъществя още едно попадение, само че вратарят на домакините Пиетро Терачано се отличи с положително избавяне.

Във първата минута на спомагателното време Уолъс осъществя още един гол в интерес на тима от Удине, който прекъсна серията си от два следващи дуела без победа.

Дестъни Удоджи оформи крайното 4:0 с попадението си в 95-ата минута.

Гостите са на 11-то място с актив от 43 точки, до момента в който Фиорентина се намира на седма позиция в Серия А.

По-късно довечера Интер Милано гостува на Болоня, до момента в който Аталанта приема Торино.