Удинезе и Емполи изнесоха напечен мач в Серия А, завършил

...

Трилър в Удине между борещи се за оцеляване

Удинезе и Емполи изнесоха напечен мач в Серия " А ", приключил с триумф на " бианконерите ", които се постановиха с 3:2 и завоюваха скъпи три точки в борбата за оцеляване. Зрителите на " Дачия Арена " видяха красиви попадения и забавни композиция. Франческо Капуто откри резултата след показна акция на Емполи в 11-ата минута. Нападателят откри мрежата с добър диагонален удар. Скоро по-късно обаче Родриго де Паул изравни резултата с превъзходен отдалечен шут. Раде Крунич обаче даде нов задатък на гостите в 24-ата минута след още една красива композиция. В 41-ата минута Родриго де Паул мушна втори гол, този път от 11-метров углавен удар. В края на първото полувреме Роландо Мандрагора порази мрежата на Амед Траоре с изстрел от границата на наказателното поле.