Удължиха бедственото положение заради безводието в Плевенско до 1 октомври
Удължава се бедственото състояние на територията на област Плевен поради безводието. С днешна заповед на заместител регионалния шеф Павлин Фильовски се удължава бедственото състояние, считано от 00:00 часа на 9 септември до 1 октомври в това число, съобщиха от Областната администрация.
Водната рецесия
Радев отиде при плевенчани и попита страната: Къде изчезна водата?Обявиха отчасти бедствено състояние в област Плевен поради безводиетоВодната рецесия в Брезник се задълбочава: От РЗИ предизвестиха, че е водата негодна за миене и къпанеБедственото състояние е в действие за следните обитаеми места: в община Плевен за град Плевен, селата Николаево, Ралево, Ласкар, Бохот, Брестовец, Тодорово, Къшин, Буковлък, Опанец и Ясен; за община Долна Митрополия - в градовете Долна Митрополия и Тръстеник и за селата Биволаре и Победа.
По-рано през деня от сдружението ВиК-Плевен оповестиха, че съгласно последните данни водните количества, постъпващи от Водоснабдителна група (ВГ) " Черни Осъм " и от районните водоизточници не престават да са незадоволителни за стабилизиране на водоснабдяването в Плевен и част от региона.
Виж още Бивш екоминистър: Отровиха водата на Плевен при градежа на " Южен поток " и унищожиха водоизточника
В същото време не престават дейностите по подхванатите ограничения за разкриване на нови кладенци и водоизточници и частични поправки на водопроводната мрежа където има течове.
Със заповед на регионалния шеф на област Плевен Николай Абрашев на 2 септември беше оповестено отчасти бедствено състояние за период от една седмица.
Днес в Плевен, за трета поредна седмица, се състоя съвещание на Областния спешен щаб за осъществяване на регионалния проект за отбрана при бедствия на територията на област Плевен, свикано във връзка проблемите с водоснабдяването. Участие в него взеха представители на разнообразни институции като Община Плевен и Община Долна Митрополия, " Водоснабдяване и канализация " ЕООД - Плевен, Басейнова дирекция " Дунавски регион ", " Напоителни системи " ЕАД - клон Среден Дунав и други.
Вчера в града президентът Румен Радев имаше работни срещи в Общината и Медицинския университет.




