Ученици от ОУ „Елин Пелин“ посетиха кмета на Община Перник
Ученици от 7. „ в “ клас на 11-то ОУ „ Елин Пелин “ посетиха кмета на Община Перник Станислав Владимиров дружно с учителя си по изобразително изкуство Даниела Иванова.
Посещението беше обвързвано с отбелязването на 150-годишнината от Априлското въстание. По този мотив учениците са изработили книгоразделители със лични рисунки, въодушевени от събитията и личностите от това време. Част от тях показват основни моменти от въстанието, а други – облици на революционери и знаци, свързани с битката за избавление.
По време на срещата кметът Станислав Владимиров поздрави учениците за самодейността и означи, че се радва, че младежите в Перник демонстрират интерес към българската история и я пресъздават по собствен метод. Такива начинания демонстрират, че паметта за събития като Априлското въстание се предава и остава жива. “
В рамките на самодейността в учебното заведение е подредена и галерия, която може да бъде прегледана от възпитаници, учители и родители.
Посещението беше обвързвано с отбелязването на 150-годишнината от Априлското въстание. По този мотив учениците са изработили книгоразделители със лични рисунки, въодушевени от събитията и личностите от това време. Част от тях показват основни моменти от въстанието, а други – облици на революционери и знаци, свързани с битката за избавление.
По време на срещата кметът Станислав Владимиров поздрави учениците за самодейността и означи, че се радва, че младежите в Перник демонстрират интерес към българската история и я пресъздават по собствен метод. Такива начинания демонстрират, че паметта за събития като Априлското въстание се предава и остава жива. “
В рамките на самодейността в учебното заведение е подредена и галерия, която може да бъде прегледана от възпитаници, учители и родители.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




