Учени по цял свят бият тревога, че светът ни се

...
Учени по цял свят бият тревога, че светът ни се
Коментари Харесай

Изкуствен интелект предрече какво мрачно бъдеще очаква човечеството

Учени по целия свят бият паника, че светът ни се е запътил към тежки времена и че бъдещето на човечеството е в голяма заплаха. Според тях действителността може да е доста по-шокираща от всичко, което в миналото сме виждали в холивудски филм.

За тази цел Daily Mail се обърна към изкуственият разсъдък, с цел да покаже по какъв начин ви изглеждал света през 2100 г, съгласно него.

С генератора на изображения ImageFX AI на Гугъл, Daily Mail употребява най-новите научни проучвания, с цел да предскаже какъв ще бъде светът през 2100 година Тъй като равнищата на парникови газове не престават да се усилват, учените предвиждат, че цели градове ще бъдат потопени под вода.

Междувременно повишението на температурите и тежките горещи талази могат да убият милиони хора по целия свят.

Професор Джулиан Строув, академик по климата от University College London, сподели: „ Най-големите въздействия, които засягат всички нас, са покачването на морското ниво и измененията в рисковите метеорологични условия. Всичко това ще се усили през века, в случай че не създадем нищо за понижаване на излъчванията на парникови газове “.

И по този начин, съгласно ImageFX AI климатичните промени ще доведат до следните промени

Топящ се лед и по-високи морски равнища

Докато атмосферата се затопля през идващите 75 години, моретата също ще стартират да се затоплят.

През 80-те години на предишния век учените записват, че температурите на океана се повишават със скорост от към 0,06°C на десетилетие.

Неотдавнашно изследване на специалисти от университета в Рединг обаче откри, че скоростта се е повишила до колосалните 0,27°C на десетилетие.

Гледайки напред, откривателите споделят, че е „ правдоподобно “, че повишението на температурата на океана, следено през последните 40 години, ще бъде надвишено през идващите 20 години. На собствен ред това ще докара до евентуално опустошителни въздействия за целия живот на Земята.

По-екстремно време

До 2100 година един от най-големите способи, по които ще почувстваме въздействието на изменението на климата, ще бъде голямото увеличение на рисковите метеорологични феномени.

Д-р Сузане Бартингтън, доцент по опазване на здравето на околната среда в университета в Бирмингам, сподели за Daily Mail: „ Промените в климата доста усилват честотата и интензивността на рисковите метеорологични феномени, в това число горещи талази, значителни превалявания, сушa, горски пожари, които засягат физическото и психическото здраве “.

До 2070 година Met Office предвижда, че междинните летни превалявания в Обединеното кралство могат да намалеят с до 47 %.

Бушуващи горски пожари

Докато някои елементи на света ще бъдат наранени от мощни стихии, други ще бъдат изпепелени от задушаващи суши и горещи талази.

Учените предвиждат, че тази композиция от интензивна топлота и ниски превалявания ще трансформира някои райони в „ кутии с камина “ – райони, податливи на горски пожари.

Притеснителното е, че има ясни признаци, че този развой към този момент е почнал.

Опустошителните горски пожари в Лос Анджелис започнаха на 7 януари и се разпространиха бързо, като убиха минимум 28 души и унищожиха повече от 10 000 домове, натрупвайки милиарди разноски и оставяйки хиляди хора без дом.

Задушаващо замърсяване на въздуха

Ако не се направи нищо за вложение в по-чисти технологии, учените предизвестяват, че замърсяването на въздуха може да се трансформира в едно от най-смъртоносните провокации пред човечеството.

През последните 160 години равнищата на токсично замърсяване на въздуха към нашите градове като цяло са намалели в множеството богати страни.

Скорошни изследвания обаче демонстрират, че 99 % от международното население към момента живее в региони с рисково замърсен въздух. В страни с бърз промишлен напредък, неприятното екологично контролиране е разрешило замърсяването да доближи рискови равнища.

През последните няколко години равнищата на замърсяване на въздуха в Делхи надвишиха 100 микрограма на пространствен метър - 20 пъти повече от рекомендациите на СЗО. До 2100 година доста откриватели чакат тези условия да се влошат за доста хора по света.

Милиони мъртви

Чрез композиция от тези фактори учените считат, че светът ще стане очевидец на милиони спомагателни смъртни случаи до 2100 година с помощта на климатичните промени, породени от индивида.

Със стоплянето на климата от ден на ден и повече хора ще бъдат изложени на въздействието на смъртоносните горещи талази.

Това ще бъде изключително нездравословно в региони, които в никакъв случай не са трябвало да се приспособяват към рискови топлинни условия в предишното.

Проучване, оповестено тази година, демонстрира, че рисковите температури ще убият 50 % повече европейци до края на века. Дори при най-оптимистичния сюжет спомагателни 8 000 души ще бъдат убити от горещините всяка година, до момента в който спомагателни 80 000 могат да умрат при най-лошия сюжет.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР