Учени: В речта си жените по-лесно могат да бъдат хванати в лъжи от мъжете
Учени от Корнуелския университет в Съединени американски щати разкриха листата от думи, употребявани от дамата, когато тя лъже.
Изследователите изучиха статистиката от особено мобилно приложение, чиито ползватели оценяваха степента на „ правота “ на изпратените известия. Общо в опита участваха 1703 человека.
Изследователите изясниха, че на процедура е невероятно да се разграничи лъжата от истината в писмената тирада на мъжете. Дължината на „ честното “ известие е равна на дължината на „ лъжливото “, а присъщите думи маркери са доста малко. Все отново учените поучават дамите да бъдат нащрек, в случай че представителите на мощния пол стартира да използва думите "навярно" и "разбира се".
Доста по-лесно бе да се дефинира дали дамата лъже. Изследователите считат, че неискрената събеседничка приказва „ уклончиво “ и постоянно употребява думата „ допустимо “, местоимението „ аз “ и глагола „ постаравам се “ в разнообразни форми. Освен това „ лъжливият “ текст при дамата е доста по-дълъг от „ правилния “ - 9,2 думи против 8.
Учените обобщават: „ Установено е, че дамата употребява по-често от мъжете думи, свързани с лъжата. Това приказва, че мъжете не разполагат със сравним боеприпас от езикови средства за заблуждаване на събеседника. Ето за какво при лингвистичния разбор на лъжливите изявления би трябвало да се обръща повече внимание на думите знаци в женската тирада “. /БГНЕС
Източник: bgnes.com
КОМЕНТАРИ




