Депутатска свада за бюджета на БАН!
Учени от Българска академия на науките излязоха на митинг пред Народното събрание. Те показаха недоволството си от гласувания бюджет за тях, който е с 5 милиона повече от миналогодишния. " До късно имахме пленарно съвещание. Трябва да се означи следното - има 4 милиарда повече. Опозицията би трябвало да е градивна, само че изпада в популистки крайности. Бюджетът за Българска академия на науките е гласуван. Живеем в демократична страна и всеки има право на стачкува ", отсече депутатът Александър Иванов от ГЕРБ в коридорите на Народното събрание пред камерата на bTV. Опозицията излезе с радикално друга позиция по въпроса: " Никакво разискване и никакъв спор нямаше за Българска академия на науките. Нямаше никакво изявление от страна на ГЕРБ, само че бяхме очевидци на едно извънредно унизително отношение и не покриха условието на Българска академия на науките за екзистенция. Виждате черните флагове пред Народното събрание... и желаете да имаме разрастваща се стопанска система ", разяснява Жельо Бойчев от Българска социалистическа партия, като Нигяр Джафер от Движение за права и свободи го добави като изясни, че с цел да направиш нещо, би трябвало да знаеш какво искаш да постигнеш и за жалост събитията, които предстоят са предрешени.
" Освен 5 милиона, които са за заплати, за Българска академия на науките има и над 100 милиона, които могат да се завоюват от планове. БюджетътНе може да се промени - към този момент е гласувано и това ще бъде ", изрично съобщи Александър Сабанов от " Обединени патриоти ".
" Освен 5 милиона, които са за заплати, за Българска академия на науките има и над 100 милиона, които могат да се завоюват от планове. БюджетътНе може да се промени - към този момент е гласувано и това ще бъде ", изрично съобщи Александър Сабанов от " Обединени патриоти ".
Източник: blitz.bg
КОМЕНТАРИ




