Участниците в плейофите на европейските клубни турнири, сред които е

...

Участниците в евротурнирите ще научат съперниците си в понеделник

Участниците в плейофите на европейските клубни шампионати, измежду които е българският първенец Лудогорец, ще научат своите противници в понеделник. Жребият в централата на УЕФА в Нион за Лига Европа ще започва час след този за Шампионската лига, който ще стартира в 13:00 часа българско време.

Поставени в жребия за 1/16 финалите на Лига Европа ще бъдат 12-те спечелили в групите и четирите най-хубави тима, заели третите места в групите на Шампионската лига

Непоставени ще бъдат приключилите на вторите места и останалите отбори, приключили трети в групите на Шампионска лига.

Поставени: Арсенал (Англия), Аталанта (Италия), Атлетик Билбао (Испания), Атлетико Мадрид* (Испания), Брага (Португалия), Виктория (Чехия), Виляреал (Испания), Динамо Киев (Украйна), Залцбург (Австрия), Зенит (Русия), Лацио (Италия), Лайпциг* (Германия), Локомотив (Русия), Милан (Италия), Спортинг* (Португалия), ЦСКА* (Русия).

Непоставени: АЕК (Гърция), Астана (Казахстан), Борусия Дортмунд* (Германия), Копенхаген (Дания), ЛУДОГОРЕЦ (България), Лион (Франция), Наполи* (Италия), Ница (Франция), Олимпик (Франция), Партизан (Сърбия), Реал Сосиедад (Испания), Селтик* (Шотландия), Спартак* (Русия), Стяуа (Румъния), Цървена Звезда (Сърбия), Йостерсунд (Швеция)

* в скоби са тимовете, отпаднали от ШЛ

Мачовете от 1/16 финалите на Лига Европа ще се проведат на 15 и 22 февруари. Поставените тимове ще бъдат домакини в реваншите.

Жребият за 1/8 финалите на най-престижния шампионат Шампионска лига ще започва в 13:00, в него тимовете ще са разграничени в две урни - спечелили в групите и тези на вторите места.

Първа урна: Манчестър Юнайтед (Англия), Пари Сен Жермен (Франция), Рома (Италия), Барселона (Испания), Ливърпул (Англия), Манчестър Сити (Англия), Бешикташ (Турция) и Тотнъм (Англия).

Втора урна: Базел (Швейцария), Байерн Мюнхен (Германия), Челси (Англия), Ювентус (Италия), Севиля (Испания), Шахтьор (Украйна), Порто (Португалия) и Реал Мадрид (Испания).

Победителите в групите ще гостуват в първите 1/8 финални срещи на 13/14 и 20/21 февруари и ще са домакини в ответните срещи на 6/7 март и 13/14 март. /БГНЕС
Източник: bgnes.com