Участникът на предстоящото Евро 2024 по футбол в Германия -

...

Дания победи Швеция с 2:1 в приятелска среща

Участникът на идното Евро 2024 по футбол в Германия - Дания надви над Швеция с 2:1 в другарска среща в Копенхаген.

Пиер-Емил Хьойберг даде преднина на домакините още във втората минута на дуела след центриране на Кристиан Ериксен. Шведите изравниха седем минути по-късно след попадение на Александър Исак. В 82-ата минута датските футболисти имаха искания за дузпа за нарушаване против Йоаким Миеле в наказателното поле, само че такава не бе отсъдена.

Победното попадение бе дело на Кристиан Ериксен в 86-ата минута след мощен удар от отдалеченост. Датчаните ще играят в група " С " с тимовете на Англия, Сърбия и Словения.

Тимът на Дания ще приключи подготовката си за Европейското състезание с последна инспекция против Норвегия на 8 юни в Брьондби.

Източник: cross.bg