„Убийци!” „Хлебарки!” „Долна паплач!” „Гниди!” Това са някои от епитетите,

...
„Убийци!” „Хлебарки!” „Долна паплач!” „Гниди!” Това са някои от епитетите,
Коментари Харесай

Караянчева възмутена: Шепа гневни, но не гладни хора аплодират Босия по пътя му към смъртта

„ Убийци!” „ Хлебарки!” „ Долна сган!” „ Гниди!” Това са някои от епитетите, с които тези дни шепа хора назовават служителите на реда пред Народното събрание, поради опитите им да опазят реда към Николай Колев – Босия, който продължава самоубийствената си гладна стачка и отхвърля всеки опит за разговор. На думи тези гневни /но не гладни/ хора се пробват да го разубедят и да спасят живота му. На процедура, те го тласкат към нови крайности и приветстват пътя му към гибелта. Пожелават също гибел на служителите на реда, пожелават гибел на фамилиите им, на децата им. Кълнат, както естествен човек не би се обърнал даже към най-големия си зложелател, камо ли към непознати момчета и девойки, които просто си гледат работата “, написа в обществените мрежи ръководителят на Народно събрание Цвета Караянчева.

“Анархията е майка на реда” е фамозен девиз. Ето ви няколко реда от биография на Махно, за който този девиз е бил знаме: “Есенният рейд на Махно през Украйна е най-голямата вълна съсловен гнет от страна на махновци. „ Помешчици, кулаци, бирници, служители на реда, попове, кметове, укрили се офицери – всички гинат по пътя на махновци “ – не без горделивост написа Аршинов. Мотив за наказателните си дейности махновци черпят от настроенията на локалните – който те упрекват в подтисничество и други действия, махновци разстрелват.”

“Анархия – мать порядка” по някакъв перверзен метод може да се вписва в концепцията за революция в Русия при започване на 20 век. Не и в свободна, развита страна от началото на 21 век. Можем да сложим проверяващи на всеки, който има лиценз да издава шофьорски книжки. Можем да сложим проверяващ на проверяващите. Кой ще ревизира проверяващите проверяващи? Това е въпрос на нрав и смяна на манталитета. Не на оставки – тъй като към този момент се желаят оставките не просто на един министър, а на цялото Народно заседание, на Президента, на всеки, който днешните махновци са нарочили за кулак.
А в случай че на следващия ден някой стартира гладна стачка против настояванията на Босия?
И да – Босия не би трябвало да почине. “, написа още Караянчева във Facebook.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР