Уакапоа, Гвиана – Заплахата винаги е съществувала, още откакто Лойд

...
Уакапоа, Гвиана – Заплахата винаги е съществувала, още откакто Лойд
Коментари Харесай

Страховете тлеят в района на Есекибо, докато Венецуела гледа към спорната територия

Уакапоа, Гвиана – Заплахата постоянно е съществувала, още откогато Лойд Перейра е бил малко дете: че един ден домът на неговите предшественици могат да бъдат погълнати от прилежащата страна Венецуела.

Член на локалното население на Локоно, Перейра счита за собствен дом Есекибо, голяма територия на западния фланг на Гвиана. Той е израснал в Уакапоа, село, състоящо се от 16 острова на река Померун, сгушено в сърцето на района.

„ Дори като малко момче си припомням по какъв начин съм чувал Венецуела да споделя, че Есекибо е техен “, сподели Перейра. „ Но също по този начин знам, че пребивавам в Есекибо и като радикално население Есекибо е наш. “

Перейра в този момент е тошоа или водач на Уакапоа. Но неговите детски страхове се завърнаха, когато венецуелският президент Николас Мадуро неотдавна организира референдум, с цел да разгласи Есекибо за благосъстоятелност на страната си.

„ Бяхме доста уплашени, когато видяхме референдума “, сподели Перейра, до момента в който береше годишна продукция от рядко кафе на зърна либерика.

Въпреки че напрежен...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР