У нас КЗК не работи. КЗК трябва да брани лоялната

...
У нас КЗК не работи. КЗК трябва да брани лоялната
Коментари Харесай

Кирил Вътев: У нас КЗК не работи, трябва да има контрол на надценките на продуктите

У нас Комисия за защита на конкуренцията не работи. Комисия за защита на конкуренцията би трябвало да брани лоялната конкуренция. Това съобщи пред БТВ някогашният министър на земеделието и храните и месопреработвател.

Според него се мачкат производителите, а надценките в магазините са двойни: " По мое време имаше инспекция, която в действителност показа 100% надценки на млечни артикули. "

Само с висока продуктивност се борят надценките, добави той. 

" Контрол на надценките би трябвало да има, защото един търговец може да отстрани един производител или да насърчи наличието на различен с надценка. "

Натискът от супермаркетите се придвижва. Никой не желае да прави ментета в млечните артикули, само че са притиснати от събитията - заплаща налози, заплати, разяснява някогашният аграрни министър. 

" Цената на свинското месо е ниска все още, не може да има нарастване поради всеобщото колене от африканската чума по овцете. "

Няма дребни магазини, които могат да конкурират силата на удобството на супермаркетите, сподели той. 

Нека да са равни надценките за всички, прикани.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР