Твърди се, че около 100 души са се събрали в

...
Твърди се, че около 100 души са се събрали в
Коментари Харесай

Лагерът е „само началото“ на протестите в Газа в ирландските университети, казва студент от UCD

Твърди се, че към 100 души са се събрали в пропалестински лагер, основан през уикенда в University College Dublin (UCD).

От събота студентите са разпънали палатки и банери към езерото в кампуса Белфийлд в символ на взаимност с палестинците, които са разселени от домовете си в Газа.

Лагерът е проведен от Група за протест, отнемане от вложения, наказания (BDS), основана от студенти от UCD предходната есен, която твърди, че има сред 200-250 членове.

Това следва края на студентския лагер в Тринити Колидж Дъблин в сряда след университетът съобщи, че ще се откаже от вложения в израелски компании, които имат активност в окупираната палестинска територия и ще се „ старае “ да се откаже от други израелски компании.

Eabha Hughes, студент трета година по история и политика, който е съосновател на групата BDS, сподели, че резултатът от лагера на студентите от Trinity „ несъмнено оказа помощ за построяването на инерция “ за техните лични.

„ Ние просто тр...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР