Турция започва в края на този месец дейностите по Фаза

...
Турция започва в края на този месец дейностите по Фаза
Коментари Харесай

Турция започва Фаза 3 на ваксината си срещу COVID-19

Турция стартира в края на този месец дейностите по Фаза 3 от тестванията на ваксина си против COVID-19, заяви турската частна телевизия НТВ, сподели ректорът на университета Ерджийес, който създава препарата, проф. Мустафа Чалъш.
По думите му, е завършило използването върху доброволци на първата и на втората доза от турската ваксина във Фаза 2 на тестванията и сега се проучват резултатите от кръвните им проби.
В края на април се чака резултатите от осъществената активност да бъдат подготвени и показани на здравното министерство, надзорния съвет и етичната комисия, "а по-късно, в случай че е рекъл Бог, се надяваме да пристъпим към Фаза 3 ", сподели ученият.
Доброволец в тестванията от Фаза 2 на имунизацията на университета Ерджийес стана и министърът на индустрията и технологиите Мустафа Варанк, припомня малкия екран.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР