Турция се управлява твърде централизирано, като островна държава в ръцете

...
Турция се управлява твърде централизирано, като островна държава в ръцете
Коментари Харесай

Бивш съратник на Ердоган се бори с превръщането на Турция в "островна държава"

Турция се ръководи прекомерно централизирано, като " островна страна " в ръцете на шепа хора. С тези думи пред " Файненшъл таймс " някогашният вицепремиер Али Бабаджан даде поръчка, че желае да събори ръководството на президента Реджеп Тайип Ердоган дни откакто основа нова партия.

Според Бабаджан, чиято стъпка се очакваше, Анкара има " сериозен проблем " с човешките запаси. Той не посочва в прав текст Ердоган, за който работеше като мощно известен " стопански гуру ". Проблемите на страната обаче " стартират от самия връх " и се просмукват в държавното управление. " Толкова централизирано " е към този момент вземането на решения, макар че Турция е " огромна страна " и няма по какъв начин да се управлява по този метод, представен " Файненшъл таймс " думите на Бабаджан.

Бившият вицепремиер не е първият, напуснал редиците на ръководещата Партия на справедливостта и развиването (ПСР), с цел да оспори дейностите на Ердоган с конкурентен план или най-малкото безмълвно да го подлага на критика. " Дева " ( " Лекарство ", " Лечение " ), партията на Бабаджан, бе предшествана от придвижване, основано от някогашния министър председател Ахмет Давутоглу преди няколко месеца.

Според него съоснователите на " Дева " имат " морална отговорност " да подхващат дейности. " Време е да сме смели поради бъдещето на страната, " сподели той. " Иначе ще би трябвало да живеем, като съжаляваме до края на живота си, мислейки, че е можело да създадем нещо, само че не сме. " Партията ще е центристка и ще се цели в " много необятни сегменти " от обществото.

Изборите за парламент и президент са през 2023 година и Бабаджан признава, че мъчно ще могат да бъдат провокирани предварително от опозицията - макар успеха на Екрем Имамоглу, нейния претендент, на кметските избори в Истанбул, и изгубените кметски кресла на доста други места. Експерти обаче считат, че даже до 2023-а да няма сериозна електорална поддръжка, е задоволително " Дева " да отлюспи още електорат от ПСР, с цел да ѝ навреди.

Трудно се доближава до гласоподавателите в изискванията на медийна несвобода, само че със обществените мержи и други средства " Дева " ще гради мрежа в труднодостъпните места. " Турската народна власт е болна, само че не и мъртва, " продължава той.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Новини без ковид (102)
Източник: dnevnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР