Турция постигна изключително ценен успех в домакинството си на Албания

...

Турция изкова ценен успех в последната минута

Турция реализира извънредно скъп триумф в семейството си на Албания от 7-ия кръг на квалификациите за Евро 2020 в група “Н”. Южните ни съседи се постановиха с минималното 1:0 и то с гол в последната минута, само че този триумф приближи съществено отбора до класиране на финалите.

Героят за Турция в този мач се оказа нападателят Дженк Тосун. В последната 90-а минута на дуела точно той откри правилния път към гола. Тогава топката бе подадена в предни позиции, бранител на Албания не се разбра с вратаря си и с глава отклони топката към Тосун, който нямаше по какъв начин да пропусне да вкара в опразнената врата.

Така Турция взе трите точки и с актив от 18 остава на 1-ото място в групата. Албания пък на процедура загуби шансове за класиране и остава на 4-ата позиция с 9 точки.

ЕВРО 2020 7 кръг, петък 11 октомври  Турция 1:0краен резулат  Албания