Турция победи с 3:0 Норвегия в мач от квалификациите за

...

Турция се разправи и с Норвегия

Турция победи с 3:0 Норвегия в мач от квалификациите за Мондиал 2022. Двубоят бе от група " G ".

Два гола на стадион " Ла Росаледа " в Малага вкара Озан Туфан, а един път се разписа Чаалар Союнджю.

Така турците са с цялостен актив от 6 точки и са водачи в групата. Норвегия е с три пункта.

Срещата стартира чудесно за символичните посетители. Озан Туфан получи топката на границата на наказателното поле и с обмислен удар вкара за 0:1 в 4-ата минута.

В 26-ата минута с пропуск се отличи Александър Сьорлот. Две минути по-късно Турция нанесе втория си удар. Союнджю засече с глава центриране от корнер на Юсуф Язъчъ за 0:2.

В 36-ата минута подъл удар на Тарик Елиюнуси срещна гредата.

В 59-ата минута Хакан Чалханоглу откри Туфан пред наказателното поле и халфът на Фенербахче вкара приказен гол с удар в далечния ъгъл.

Десет минути преди края на мача Кристиян Торствед бе изпъден с пряк червен картон.