Турция е приела за лечение 27 онкоболни пациенти от ивицата

...
Турция е приела за лечение 27 онкоболни пациенти от ивицата
Коментари Харесай

Турция прие за лечение първите пациенти от ивицата Газа

Турция е приела за лекуване 27 онкоболни пациенти от линията Газа, съобщи турският министър на опазването на здравето Фахреттин Коджа, представен от ДПА.  

Пациентите са били отведени дружно с 13 техни придружители първо в Египет през граничния контролно-пропускателен пункт „ Рафах “ и оттова са превозени със аероплан до Турция. Те ще бъдат лекувани в Анкара, оповестиха турските управляващи.

Прехвърлянето на пациентите е резултат от интензивни договаряния с египетските управляващи, посочи турското Министерство на здравеопазването.

Здравният министър Фахреттин Коджа съобщи, че се надява да успее да докара още пациенти за лекуване в Турция.

Турски транспортен съд, претрупан с съоръжение за полеви лечебни заведения, коли за спешна помощ и генератори за лечението на ранени от линията Газа, дойде в Египет при започване на седмицата.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР