Турция 2 : 1 Грузия 65′ ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! АРДА

Турция - Грузия 2:1, великолепно попадение на Арда Гюлер

2: 1

Грузия
 65′
ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! АРДА ГЮЛЕР!

Югоизточните ни съседи още веднъж излизат напред в резултата! Арда Гюлер означи едно от най-красивите попадения на шампионата досега. Той на  насочи мощен удар с левия крайник, който не остави шансове на вратаря Гиорги Мамардашвили.
57′
Чалханоглу насочи мощен удар от фаул, само че топката попадна право в обсега на вратаря на Грузия, който съумя да избие.
55′
Соломон Кверквелия от състава на Грузия получи публично предизвестие.
52′
Кварацхелия проби отляво на грузинското нападание и с подаване по земята откри Микаутадзе в наказателното поле, само че ударът на нападателя бе блокиран от бранител в червен екип.
 Снимка 670170
Източник:
45′
Начало на втората част!
45′
Първото полувреме приключи!
35′
Абдулкерим Бардакчъ получи жълт картон.
35′
Какъв пропуск! Грузинците можеха до осъществят цялостен поврат в границите на единствено три минути, само че голмайсторът Микаутадзе този път стреля около вратата от преференциална позиция.
32′
ГООООООООЛ ЗА ГРУЗИЯ! ЖОРЖ МИКАУТАДЗЕ!

Напук на логиката грузинците стигнаха до изравнително попадение, единствено няколко минути откакто се озоваха в ролята на догонващи. Кочорашвили проби отдясно в наказателното поле и откри Жорж Микаутадзе, който с удар в близкия в близкия ъгъл означи пърия гол за кавказката страна на Европейско състезание и възвърне равенството.
 Снимка 670163
Източник:
27′
ОТМЕНЕН ГОЛ! Само две минути откакто поведоха в резултата, турците стигнаха до ново попадение, дело на Кенан Йълдъз. След обзор със системата ВАР, обаче, голът на играча на Ювентус не бе приет поради засада.
26′
ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! МЕРТ МЮЛДЮР!

Южните ни съседи поведоха в резултата след превъзходно осъществяване на Мерт Мюлдюр, който засече избита топка от воле и изпрати неспасяем  удар в горния ляв ъгъл на вратата защитавана от Гиорги Мамардашвили.
 Снимка 670165
Източник:
12′
Шанс за Грузия! Анзор Меквабишвили насочи удар от отдалеченост, при който се получи рикошет, само че вратарят на южните ни съседи  Мерт Гюнок съумя да реагира и да избие в корнер.
11′
Греда! Турция бе напълно покрай разкриване на резултата по-късно повече от 10 минути игра. Кан Айхан получи топката на границата на наказателното поле и насочи мощен удар по земята, който срещна десния непряк дирек на вратата защитавана от Гиорги Мамардашвили.
1′
Двубоят в Дортмунд стартира.
1′
Преди мача над стадиона се изля щедро количество дъжд.
 Снимка 670162
Източник:
Състав 1. Мерт Гюнок 1. Гиорги Мамардашвили 4. Самет Акайдин 2. Отар Какабадзе 6. Оркун Кьокчу 3. Лаша Двали 8. Арда Гюлер 4. Гюрам Кашиа - капитан 10. Хакан Чалханоглу - капитан 5. Соломон Кверквелия 14. Абдулкерим Бардакчъ 6. Гиорги Кочорашвили 18. Мерт Мюлдюр 7. Хвича Кварацхелия 19. Кенан Йълдъз 10. Гиорги Чакветадзе 20. Ферди Кадъоглу 20. Анзор Меквабишвили 21. Баръш Йълмаз 21. Гиорги Тситаишвили 22. Кан Айхан 22. Георгес Микаутадзе Треньор Винченцо Монтела Вили Саньол Резерви 12. Алтай Байъндър 12. Лука Гугешашвили 23. Угурджан Чакър 8. Буду Зивзивадзе 2. Зеки Челик 9. Зурико Давиташвили 3. Мерих Демирал 11. Георги Квилитая 5. Окай Йокошлу 13. Георги Гочолеишвили 7. Керем Актюркохлу 14. Лука Лочошвили 9. Дженк Тосун 15. Георгий Гвелесиани 11.Юсуф Язъджъ 16. Ника Квеквескири 13. Ахметджан Каплан 17. Отар Китешвили 15. Салих Йозджан 18. Сандро Алтунашвили 16. Исмаил Юксек 19. Леван Шенгелия 24. Семих Киличсой 23. Саба Лобжадинзе 25. Юнус Акгюн 24. Джемал Табидзе 26. Бертуг Йълдъръм 26. Габриел Сигуа
Отборите на Турция и Грузия се изправят един против различен в мач от група F на Евро 2024.

Срещата ще се играе на " Сигнал Идуна Парк " в Дортмунд от 19:00 часа, като в същата група са още Португалия и Чехия.

Двата отбора са се срещали до момента пет пъти между тях, като турците имат три победи, Грузия е спечелила един път, а една среща е приключила наедно.
 Франция не блестеше, само че реализира минимална победа над Австрия

Вижте по какъв начин се разви срещата

Турция се класира за Евро 2024 като водач в квалификационната си група, печелейки първо място в крайното класиране, като изпревари Хърватия, а другите тимове бяха Уелс, Армения и Латвия. Нашите съседи сигурно ще се радват на изключителна фенска поддръжка във всеки от мачовете си на еврофиналите поради голямата турска общественост в Германия.

Повод за терзание за италианския селекционер Винченцо Монтела може да бъде формата на тима му в последно време, като турците нямат победа в последните си пет дуела и инкасираха три загуби в тях. Със сигурност Турция ще разчита доста на младите звезди на Реал Мадрид и Ювентус - Арда Гюлер и Кенан Йълдъз, както и на опитни бойци като Хакан Чалханоглу.

Грузия пък реализира историческо първо класиране в историята си на огромен футболен конгрес. След като отборът не съумя да се класира в групата си в компанията на Испания и Шотландия, грузинците отидоха на плейофи, като там първо преодоляха Люксембург, а след това победиха след нулево тъждество и дузпи против Гърция. Огромни очаквания се разпореждат на звездата на Наполи - Хвича Кварацхелия, както и на вратаря на Валенсия - Гиорги Мамардашвили.