Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви, че всички варианти, от

...
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви, че всички варианти, от
Коментари Харесай

Ердоган обвини лидера на Иракски Кюрдистан в предателство

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган разгласи, че всички разновидности, от стопански до въздушни и сухопътни военни ограничения, са на масата в отговор на референдума за самостоятелност на Иракски Кюрдистан, извършен в Северен Ирак през вчерашния ден, оповестява " Ройтерс ".

В изявление в президентския замък Ердоган посочи, че Т урция няма да се поколебае да употребява средствата, с които разполага , в случай че бъде блокиран пътят към мира, като добави, че се надява, че районното държавно управление на Иракски Кюрдистан ще стартира да осъзнава, че е тръгнало по неправилен път .

 Турция и Ирак започнаха взаимни военния учения на общата си граница
Турция и Ирак започнаха взаимни военния учения на общата си граница

Очевидно се " зъбят " на Иракски Кюрдистан

Ердоган също по този начин упрекна ръководителя на районното държавно управление на Иракски Кюрдистан Масуд Барзани в " изменничество " поради провеждането на референдума и предизвести, че иракските кюрди ще гладуват , откакто Турция блокира камионите си да минават границата с Ирак.

Това са едни от най-острите изявления до момента на Ердоган по отношение на вчерашния референдум в полуавтономния кюрдски район в Ирак. Турция преглежда гласуването като опасност за националната си сигурност и се притеснява, че ще разпали фракционизъм измежду нейното кюрдско население в югоизточната част на страната.

" До последния миг ние не чакахме Барзани да направи такава неточност като провеждането на референдума, явно сгрешихме ", разяснява Ердоган.

" Това решение за референдум, което беше взето без каквито и да е съвещания, е изменничество ", акцентира турският държавен глава.

Ердоган, чиито мнения бяха излъчени онлайн по малкия екран, още веднъж заплаши да прекъсне тръбопровода, който придвижва нефт от богатия на нефт Иракски Кюрдистан към останалия свят .

 Кюрдите избраха самостоятелност
Кюрдите избраха самостоятелност

При 72% изборна интензивност 90% са споделили да
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР