Турският президент Реджеп Ердоган се срещна с иранския духовен лидер

...
Турският президент Реджеп Ердоган се срещна с иранския духовен лидер
Коментари Харесай

Ердоган се срещна с Али Хаменеи

Турският президент Реджеп Ердоган се срещна с иранския нравствен водач Али Хаменеи, предадоха международните осведомителни организации.

Срещата се състоя след тази на Ердоган с сътрудниците му от Иран и Русия - Хасан Рохани и Владимир Путин, която се организира в Техеран.

Ситуацията в северозападната сирийския провинция Идлиб, последната огромна цитадела на бунтовниците в Сирия, бе една от главните тематики на срещата в Техеран.

 Русия, Турция и Иран: Няма военно решение на спора в Сирия
Русия, Турция и Иран: Няма военно решение на спора в Сирия

Можел да завърши единствено посредством преговорен политически развой

Русия, Иран и Турция излязоха със взаимно изказване след срещата сред водачите на страните в Техеран, в което се акцентира, че " не може да има военно решение на сирийския спор и че той може да завърши единствено посредством преговорен политически развой ".

Отправя се апел към Организация на обединените нации и нейните филантропични организации да усилят помощта си за Сирия, с цел да основат условия за безвредно и непринудено завръщане на бежанците по домовете им.

Трите страни са се договорили да проведат идната тристранна среща в Русия по покана на съветския президент Владимир Путин.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР