Туристка си направи селфи със снежен леопард, секунда по-късно хищникът я нападна
Туристка от Китай пострада съществено, откакто бе нападната от снежен леопард, с който си направи селфи единствено момент по-рано.
Инцидентът е станал в Синдзян-уйгурския самостоятелен район в Северозападен Китай.
На фотографията се вижда по какъв начин леопардът е заел присъща позиция за офанзива, която не закъснява. Той се хвърля върху нея, събаряйки я на земята и нанасяйки ѝ тежки пострадвания по лицето.
Пострадалата е била откарана по неотложност в локалната болница. По-късно лекарите обясниха, че макар тежките пострадвания, няма заплаха за живота на туристката и че тя е нормализирана.
След този случай управляващите предизвестиха, че снежният леопард е извънредно огромен и рисков див звяр, който брани пространството си и не е целесъобразно хората да се приближават до него.




