Туристическо корабче потъна близо до Хургада
Туристическо корабче с екипаж от шестима души е потънало край крайбрежията на Джабал аз Зайт северно от курорта Хургада на Червено море.
Всички членове на екипажа са избавени, пише в. " Ал Ахрам ".
След приемането на сигнала за произшествието на помощ са пристигнали коли за спешна помощ и три избавителни екипа, като в акцията са се присъединили и няколко петролни компании, които се намират в региона.
Първоначалните данни демонстрират, че корабчето " Три Тон " (Tri Ton) е потънало при неподходящи атмосферни условия. Плавателният съд е бил на път към Хургада от Рашид, където е бил за техническа поддръжка, добавя Българска телеграфна агенция.
Прогнозата на Египетската метеорологическа организация е за спад в температурите в цялата страна, съпроводен от мощни ветрове, дъжд и морско неспокойствие.
Tourist Boat Sinks in the Red Sea North of Hurghada; Crew Successfully Rescued
— The Scuba News (@TheScubaNews) February 7, 2025
https://t.co/zSglzVAPkQ pic.twitter.com/QI5nFTqgsk




