Тунис започна участието си във фазата за разпределение на местата

...

Тунис продължи лошата серия на Филипините

Тунис стартира присъединяване си във етапа за систематизиране на местата от втората половина на класирането на Мондиал 2019 в Китай с победа. Африканците нанесоха четвърта поредна загуба на Филипините, надигравайки противниците си с 86:67. Това се случи след следващ постоянен мач на Салах Межри (12 точки, 12 битки, 2 асистенции), както и устойчиво показване на четирима негови съотборници - Омар Абада с 16 точки, Майкъл Рол с 13 точки, както и Макрам Бен Ромдане и Мохамед Хадидане, осъществили по 10 точки всеки.

Най-голямата разлика в интерес на тунизийците доближи 28 точки, само че мощен заключителен взлом от страна на Филипините им разреши да заличат част от изоставането си, с цел да бъде закрепен краен резултат от 86:67. За следващ дуел Андрей Блатч бе най-хубав за филипинците, този път с 24 точки и 11 битки.