Цвятко Сиромашки ще получи отличието Почетен гражданин на Пловдив на

...
Цвятко Сиромашки ще получи отличието Почетен гражданин на Пловдив на
Коментари Харесай

Връчват отличието Почетен гражданин на Пловдив на Цвятко Сиромашки

Цвятко Сиромашки ще получи оценката Почетен жител на Пловдив на идната сесия на Общинския съвет в четвъртък. Местният парламент удостои огромния пловдивски ваятел със свое решение № 165 от тази година, което бе гласувано по отношение на изключителния му принос в региона на изкуството и културата, заслуги за популяризирането и одобряването на националния и интернационален авторитет на град Пловдив. 
Прочетете още
Като част от церемонията на удостоения с оценката ще бъде връчен почетния знак с герба на града и с лента, символизираща знамето на град Пловдив и уверение по пример, сложено в рамка. 

Цвятко Сиромашки е създател на паметника на Люсиен Шевалас в Цар Симеоновата градина,  паметника на Йосиф Шнитер на Гроздовия пазар, паметната плоча с герба на папа Йоан Павел Втори във връзка визитата му в Пловдив на 26 май 2002 година, сложена на пл. „ Централен ”, „ Пламъкът на Шнитер “ – възпоминателна статуя до гроба на Йосиф Шнитер на Централните гробища, мраморната чешма в двора на храма „ Св. Великомъченик Димитър ” в Пловдив.
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР