Цветя от червен мак бяха пуснати върху войници, политици и

...
Цветя от червен мак бяха пуснати върху войници, политици и
Коментари Харесай

Повече от 100 години след Първата световна война заплахата от конфликт отново преследва Европа

Цветя от червен мак бяха пуснати върху бойци, политици и фенове от целия свят, събрали се в западна Белгия във вторник, с цел да отбележат края на Първата международна война.

Те поставиха венци пред новоремонтиран мемориал на починалите в Ипр, белгийския град, който завоюва мрачната чест да бъде синоним на бруталността на спора.

Вторник е прочут като Ден на примирието — или Ден на ветераните в Съединените щати и Ден на възпоменание в Канада, Англия, Австралия, Нова Зеландия и Южна Африка — отбелязвайки края на Първата международна война.

Войници от Нова Зеландия до Канада минаха през града към портата Менин, солиден каменен мемориал, изписан с имената на десетки хиляди бойци, които бяха убити, само че останаха без гробове.

Гайди и гърмежи звучаха дружно с електрическа китара, която свир...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР