Цветана Пиронкова продължи участието си на турнира на трева в

...

Пиронкова с нова победа в Нотингам

Цветана Пиронкова продължи присъединяване си на шампионата на трева в Нотингам с мач от втория кръг против японката Куруми Нара. Бившата полуфиналистка на "Уимбълдън " Цвети не даде късмет на азиатката, като я победи с 6:3, 6:2 за 1 час и 17 минути. Това е втора победа от два дуела на Пиронкова против тази съперничка. Пловдивчанката завоюва с 6:3, 1:6, 6:1 мача посред им на шампионата в Истанбул (на хард) през 2015 година. Двете тенисистки си размениха по един гейм при започване на днешния мач, само че във второто си подаване Пиронкова позволи закъснение от 0:40. Българката стигна до 40:40, само че идващите две точки бяха извоювани от Нара и първият пробив в срещата бе факт. Пиронкова съумя незабавно да върне пробива, печелейки маратонски четвърти гейм за 2:2. Най-силната ни тенисистка взе идващото си подаване, а след това осъществя пробив на 0 за 4:2. Макар и с известни компликации, Цвети съумя да затвърди пробива и при 5:2 тя изглеждаше много по-близо до спечелването на първия сет. След края на седмия гейм пловдивчанката взе медицински таймаут, само че не стана напълно ясно поради какъв тъкмо проблем тя е поискала на корта да се появи физиотерапевт. След паузата Нара взе гейм на нула за 3:5, само че Цвети отговори на собствен ред с ослепителен гейм, в който не даде точка на съперника си и затвори първата част. Вторият сет стартира с пробив за 29-годишната Пиронкова, която сега заема 126-о място в ранглистата на WTA. Българката поведе с 4:0 и дева тогава 91-ата в света японка съумя да вземе гейм. Пиронкова взе подаването си за 5:1, а при 5:2 получи опция да сервира за място на 1/4-финалите. Цвети без особени компликации довърши съперничката си и ще спори за място на полуфиналите с поставената под №5 чехкиня Луцие Шафаржова или Су-Вей Хсие (Тайван).
Източник: fakti.bg